Domek na drzewie z płyty HDF

Domek na drzewie, do budowy którego użyta będzie płyta HDF to idealne miejsce do zabawy. Dzieci marzą o tym, aby spędzać w nim całe dnie bawiąc się z przyjaciółmi. Szalone przygody, jakie zapewnia domek na drzewie, są ograniczone tylko wyobraźnią dziecka.

Podczas budowy prostego domku na drzewie, niezwykle istotny będzie rodzaj użytego drewna. Dobór odpowiedniego materiału może nawet przesądzić o jego losie. Użycie najwyższej jakości materiału konstrukcyjnego decyduje o trwałości i bezpieczeństwie dzieci bawiących się w nowym domku na drzewie.

Dlatego do budowy szkieletu domku na drzewie warto użyć laminowanej płyty HDF. Zapewni ona dużą wytrzymałość konstrukcyjną nawet najprostszemu domkowi na drzewie. Płyta HDF (z angielskiego High Density Fibreboard) powstaje w wyniku sprasowania wysokiej jakości, równych wiór drzewnych. Cechuje się też wysoką gęstością, która przewyższa nawet gęstość litego drewna.

Gdy szkielet i fundamenty domku na drzewie są gotowe, pora zająć się budową ścian. Zabezpieczenie domku na drzewie przed działaniem czynników atmosferycznych ma kluczowe znaczenie nie tylko dla komfortu i użyteczności domku, ale także dla jego trwałości. Odpowiednio dobrane elementy konstrukcyjne pozwolą domkowi służyć przez wiele lat.

Te długie lata będą z pewnością pełne różnych zajęć, zabaw i przygód. Aby domek wytrzymał nawet te najbardziej szalone, ważna będzie solidna podłoga. Niezawodny produkt do podłóg z twardego drewna będzie miał kluczowe znaczenie dla zachowania wyglądu i trwałości domku na drzewie.

Następnie domek wykonany z płyty HDF można pomalować na kolory zgodne z preferencjami dzieci, które najczęściej będą z domku korzystać. Powierzchnia płyty HDF jest idealna do pokrycia farbą. Warto jednak wybrać taką farbę, która będzie trwała i dostosowana do warunków zewnętrznych. Jednocześnie dobrze by było, aby chroniła płytę przed śniegiem, deszczem czy mrozem odpowiednio ją utwardzając.