Neony LED

Oświetlenie liniowe

Przewód świetlny zyskuje coraz więcej zwolenników. Wynika to z faktu, że oświetlenie liniowe ma wiele różnych zastosowań. Za jego pomocą możemy bowiem ciekawie ozdobić wnętrze domu jak i oświetlić elewację budynku. Warto więc wiedzieć jak można wykorzystać przewody świetlne by uzyskać satysfakcjonujący nas efekt.
Przewody są alternatywą dla droższych neonów. Są zarazem bardziej elastyczne, odporniejsze na działanie warunków atmosferycznych, dają mocne i jednolite światło, a także pobierają niewielką ilość energii. Cechuje je również długa żywotność dzięki czemu posłużą nam o wiele dłużej.

Neony LED

Bardzo istotną kwestią jest to z jakiego tworzywa wykonany został neon LED. Jeśli został wykonany z dobrej jakości, odpowiedniego materiału wówczas światło rozpraszać się będzie jednolicie co da efekt przypominający tradycyjny neon. Dzięki temu, że długość takiego przewodu może sięgać nawet 50 m w jednym odcinku możemy tworzyć naprawdę ciekawe iluminacje za pomocą takiego przewodu.
Neon LED może świecić w praktycznie każdym kolorze. Standardowo spotkać można neony białe (o barwie zimnej, ciepłej bądź neutralnej) oraz kolory zielone, czerwone, żółte oraz niebieskie. Przewody świetlne są często wykorzystywane na przykład w reklama -ch gdzie zastępują tradycyjne neony dużo droższe w zakupie. Neony LED możemy również z powodzeniem użyć w budynkach mieszkalnych i użytkowych gdzie będzie pełnił funkcję dekoracyjną oraz funkcjonalną. Czasem takie neony zastępują lampy zewnętrzne. Jest to bardzo ciekawe i nowoczesne rozwiązanie. Neony, które znajdują się pod sufitem stanowią bardzo elegancką i stylową dekorację dając przy tym całkiem dużo światła. Neony LED wykorzystuje się również przy oświetlaniu balkonów, tarasów czy oświetlaniu ogrodu. Przy odrobinie wyobraźni możemy również stworzyć ciekawy efekt na podjeździe czy ścieżce prowadzącej do drzwi wejściowych.

W jakich sytuacjach wykorzystuje się neony LED

Neony wykorzystuje się obecnie w wielu miejscach i w wielu aranżacjach. Neony można bowiem spotkać w formie napisów na ścianie, co stanowi niezwykle ciekawą i przyjazną dla wzroku dekorację. Możemy bowiem wybrać odpowiednią sentencję i wyróżnić ją na ścianie za pomocą neonu LED. Koszt takiej dekoracji będzie co prawda dosyć wysoki, ale efekt z pewnością zachwyci każdego. Napisy neonowe to również doskonały pomysł na prezent. Możemy bowiem kupić napis z imieniem danej osoby, napis z ważną datą bądź sentencją.
Przewód świetlny sprawdzi się również świetnie we wszelkiego rodzaju dyskotekach, pubach czy restauracjach nowocześnie urządzonych. Jest to bardzo ciekawa dekoracja, która jednocześnie jest funkcjonalna. Możemy bowiem za pomocą przewodów świetlnych oświetlić na przykład korytarz albo ciekawie zaaranżować bar. Dzięki temu, że przewody występują w wielu kolorach możemy stworzyć bardzo ciekawe dekoracje i całkowicie odmienić swoje wnętrze.

Taśmy led

Oczywiście jeśli nie chcemy wydawać większej ilości pieniędzy na oświetlenie dekoracyjne możemy zdecydować się na wykorzystanie taśm LED. Warto jednak pamiętać, że taśmy a przewody są to zupełnie różne produkty. Dlatego przed zakupem należy zadać sobie pytanie czego tak naprawdę oczekujemy i jaki efekt chcemy uzyskać. Taśmy LED sprawdzą się w wielu sytuacjach, ale nie stworzymy z nich tak ciekawej dekoracji jak napis czy sentencja. Taśma sprawdzi się raczej w sytuacjach, w których chcemy oświetlić dane miejsce niekoniecznie pokazując źródło światła. Taśmy sprawdzą się zatem przy oświetlaniu sufitów podwieszanych, przy oświetlaniu różnego rodzaju wnęk czy przy oświetlaniu blatu roboczego na przykład pod szafkami w kuchni. Jest to więc zupełnie inna kategoria produktów i nie należy ich porównywać. Przewody LED przypominają bardziej neony niż taśmy LED.