Oświetlenie LED sufitu podwieszanego

Sufit podwieszany z taśmą LED

Jednym z modnych rozwiązań dotyczących aranżacji sufitu jest sufit podwieszany. Dzięki temu, że można go podświetlić uzyskujemy ciekawe, modne i przydatne źródło światła. Odpowiednio dobrana taśma LED daje niesamowite efekty i pozwala odmienić oraz uatrakcyjnić dane wnętrze. Co ciekawe efekt można uzyskać niewielkim nakładem pracy. Warto więc zapoznać się z możliwościami jakie daje oświetlenie LED i taśmy LED po to, by wiedzieć jaką taśmę led wybrać do swojego wnętrza.

Jaką taśmę LED wybrać

Przy wyborze taśmy LED należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na moc diody. Wyróżnia się taśmy o średniej, wysokiej oraz bardzo wysokiej mocy świetlnej. Im wyższa wartość tym światło będzie jaśniejsze. W zależności od tego do czego chcemy wykorzystywać dane źródło światła, taką taśmę powinniśmy wybrać. Aby uzyskać efekt dekoracyjny oraz stworzyć nastrój w pokoju nie powinniśmy wybierać zbyt mocnej taśmy LED. Równocześnie wybierając taśmę, która ma oświetlić pomieszczenie i stanowić jedno ze źródeł światła (czasem główne źródło światła) powinniśmy wybrać taśmę mocniejszą o wyższym parametrze mocy diod.
Taśmy o średniej mocy warto wykorzystywać przy podświetlaniu wnęk ściennych, mebli czy w suficie podwieszanym, gdy nie będzie to jedyne i główne źródło światła w danym pomieszczeniu.

Kolorystyka i barwy światła w taśmach LED

Aby dobrze i właściwie podświetlić sufit podwieszany musimy pamiętać nie tylko o mocy światła. Równie ważne jest wybranie odpowiedniej do naszych potrzeb kolorystyki oraz barwy światła. Jeśli chodzi o kolorystykę mamy do dyspozycji taśmy wielokolorowe oraz taśmy z białą barwą światła. Na rynku dostępne są również taśmy, które świecą zarówno na różne kolory jak i na kolor biały. Są to taśmy droższe, ale dają wiele możliwości. Przy niektórych aranżacjach warto się na nie zdecydować.
Taśmy wielokolorowe oferują trzy kolory światła – czerwony, niebieski oraz zielony. Za pomocą odpowiedniego sterownika możemy sterować źródłem światła i mieszać te kolory, by uzyskać inne podstawowe barwy. Klasyczna taśma LED zawiera białe diody, które mogą mieć zarówno ciepłą, neutralną jak i zimną barwę światła.
Kolorowe taśmy stosuje się zwykle w miejscach takich jak sklepy, sale weselne, dyskoteki czy puby. W mieszkaniach i domach są to taśmy, które stosuje się rzadziej i zwykle do podświetlenia konkretnego miejsca, nie całego sufitu. Jest to jednak oczywiście jak najbardziej możliwe i taki sposób ozdobienia sufitu z pewnością ożywi każde wnętrze.
Ważne jest, by wybrać taśmę z odpowiednim sterownikiem. Tylko dzięki temu będziemy w stanie sterować naszą taśmą. Jest to niezwykle istotne kiedy wybieramy taśmę kolorową oraz taśmę z barwą białą ale o różnych barwach. Możemy bowiem zastosować taśmę białą, ale z kilkoma opcjami jeśli chodzi o barwę światła. Wówczas za pomocą sterownika wybieramy jak taśma ma świecić w danym momencie.

Wykorzystanie taśm LED w różnych pomieszczeniach

Taśmy LED doskonale sprawdzają się nie tylko w salonie, ale również w łazienkach i kuchniach w naszych dom -ach i mieszkaniach. W łazience może to być na przykład główne oświetlenie pomieszczenia zamontowane w suficie podwieszanym, bądź oświetlenie dodatkowe na przykład w pobliżu lustra, wanny czy w innym wybranym miejscu. W kuchni często stosuje się taśmy LED jako oświetlenie pod szafkami czy oświetlenie blatu roboczego. Jest to idealne rozwiązanie gdyż nie zajmuje miejsca, a daje bardzo dobre światło. Wówczas warto zwrócić uwagę na moc światła, by jak najlepiej spełniało swoją funkcję. Taśmy LED stosuje się również jako podświetlenie schodów, co daje bardzo ładny i nowoczesny efekt. Równie dekoracyjny efekt uzyskamy podświetlając taśmami na przykład ramę łóżka w sypialni, ścianę telewizyjną czy też wąski przedpokój.