Taśmy LED wielokolorowe

Jaką taśmę LED wybrać

Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie taśmy LED w swoim mieszkaniu. Z tego też względu na rynku dostępne jest wiele różnych rozwiązań. Znajdziemy taśmy o różnym kolorze świecenia, taśmy dłuższe, krótsze, o różnych klasach szczelności oraz o różnych modelach diod. Wybierając odpowiednią taśmę należy zastanowić się nad miejscem jej zamontowania, a także funkcją jaką ma pełnić.

Modele diod w taśmach LED

W sklepach znajdziemy różne rodzaje taśmy led. Do najpopularniejszych modeli zalicza się diody SMD. Taśmy te sprawdzą się zwłaszcza gdy chcemy uzyskać nastrojowe światło oraz gdy chcemy delikatnie zaakcentować jakiś wybrany element we wnętrzu. Bardzo dobrze sprawdzają się przy oświetlaniu schodów oraz sufitów podwieszanych.
Innym kryterium przy wyborze taśmy LED jest ilość diod na taśmie. Jednokolorowe taśmy LED najczęściej można spotkać z rozstawem 60 diod na metr bieżący. Przy taśmach wielokolorowych najczęściej można spotkać 30 diod na metr. Warto pamiętać, że im więcej diod na taśmie tym światło będzie bardziej intensywne oraz bardziej równomierne.

Jaki kolor taśmy LED wybrać

Do dyspozycji mamy kilka rodzajów taśm LED. Możemy kupić taśmy jednokolorowe oraz wielokolorowe. Jednokolorowe taśmy występują w takich kolorach jak czerwony, zielony, niebieski, bursztynowy oraz oczywiście biały. Wśród białych taśm możemy wyróżnić taśmy o ciepłej barwie światła, o barwie neutralnej oraz o barwie zimnej. Ciepła barwa światła jest bardzo przyjemna dla oka. Tworzy nastrojowe światło i sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcemy stworzyć przytulny klimat, Barwą światła przypomina tradycyjną żarówkę. Nie męczy ona wzroku i jest odpowiednia do sypialni oraz do salony jako światło nastrojowe. Zimna barwa światła z kolei przypomina świetlówkę. Jest zdecydowanie chłodniejsza zatem sprawdzi się doskonale w przypadku wnętrz surowych, minimalistycznych oraz nowoczesnych. Barwa neutralna świetnie imituje światło dzienne. Jest stosowana w łazienkach oraz w biurach gdzie światło odgrywa bardzo ważną rolę.

Taśmy wielokolorowe

Jeśli spodobała nam się taśma led rgb jaką wybrać, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie jaki efekt chcemy uzyskać. Taśmy wielokolorowe możemy spotkać w trzech kolorach- czerwonym, zielonym oraz niebieskim. Dla osób, które nie boją się odważnych rozwiązań może to być ciekawa opcja. Zwłaszcza, że na rynku możemy znaleźć taśmę, która ma w sobie zarówno diody białe, jak i diody kolorowe. Dzięki temu możemy tworzyć oświetlenie pod każdy nastrój. Taśmy wielokolorowe to dobry pomysł do nowoczesnego wnętrza. Zapewniają ciekawy efekt. Sprawdzą się również do pokoju nastolatka. Taśmy wielokolorowe wykorzystuje się zwykle w miejscach takich jak puby, sale weselne, dyskoteki czy sklepy. Jest to ciekawe rozwiązanie również do dom -u, na przykład do salonu. W ten sposób możemy sterować kolorem światła i dostosowywać go do naszych potrzeb. Wybierając odpowiednią taśmę jesteśmy w stanie stworzyć naprawdę ciekawe efekty wizualne. Taśmy LED są zatem bardzo oryginalnym, ciekawym i tak naprawdę niedrogim rozwiązaniem do całkowitej odmiany naszego wystroju wnętrza. Za jej pomocą możemy bowiem wyróżnić jakiś konkretny element w mieszkaniu. Często spotykanym pomysłem jest podświetlenie ściany telewizyjnej w salonie lub oświetlenie wanny przy podłodze. Taśmy wykorzystuje się również do oświetlania witrynek w meblach, do oświetlania blatów roboczych w kuchni czy też do oświetlania galerii obrazów. Wszystkie te rozwiązania wymagają użycia odpowiedniej taśmy, którą z pewnością znajdziemy w sklepach. Wybierając taśmę LED wielokolorową musimy zastanowić się jaki kolor będzie dla nas odpowiedni. Jeśli nie mamy pewności warto wybrać taśmę RGB wielokolorową z opcją białej diody. Za pomocą pilota będziemy w stanie zmieniać kolor światła.